top of page
פרוייקטים - מגורים
דירה בצפון הישן, תל אביב
דירה בצפון הישן, תל אביב

עולה חדשה רכשה דירה בת 112 מ"ר בצפון תל אביב לה ולילדיה. ביצענו בדירה חלוקה מחודשת ל3 חדרי שינה, שני חדרי רחצה ואזור ציבורי של חדר מגורים/פינת אוכל/מטבח/פינת עבודה. המרפסת שהיתה בתוך הדירה במקור, הושמשה חזרה כמרפסת פתוחה ואפילו קיר המשרבייה שלה, שניזוק במהלך השנים, שוחזר באופן מיוחד. שמנו דגש על יצירת אווירה רגועה ושלווה בבית כאשר הגוון השולט הינו תכלכל אפרפר גם בקירות וגם בנגרות. את המסדרון השמשנו באמצעות ארון מיוחד, המכיל מכונת כביסה ומייבש ויחידת כלי עבודה ונקיון על גלגלים, הנשלפת החוצה. דלתות הארון מתקפלות לצדדים כדי לאפשר גישה נוחה לכולו ומבלי לחסום את המעבר. המטבח תוכנן עם הרבה אחסון, שני תנורים, ומשטח עבודה גדול כי בעלת הבית מבשלת ארוחות גדולות, עם הרבה אורחים סביב השולחן הנפתח, במרפסת הטובלת בירוק. 

דירה בפנינת הים בתל אביב
דירה בפנינת הים בתל אביב

משפחה של תושבי חוץ ביקשו לשפץ נכס לצורך מכירתו. הדירה הפנורמית בת 170 מ"ר שופצה ואובזרה מחדש כולל מרפסת גדולה הצופה לטיילת, ומרפסת נופש נוספת, היוצאת לבריכת שחייה. המטרה היתה ליצור חלל מודרני, נקי ואוורירי ועם זאת ביתי, מזמין ומפנק. בחרנו מנעד צבעים בהיר, התואם לים, והרבה שקיפות ופשטות צורנית נקייה.

הבאנו לידי ביטוי את האופי הסקנדינבי של המשפחה בבחירת פרטי ריהוט ואפיון הגוונים והחומריות. שתי אמניות נבחרו להכין עבודות אומנות שהותאמו לדירה. את המטבח החלפנו במטבח לבן, המשאיר את הבמה המרכזית לים, הניבט מכל הכיוונים. כך גם תכננו את חדר העבודה עם הנוף הכי מטריף שיש. בחדרי הרחצה, בנוסף לבחירת גוונים בהירים לצורך תחושת המרחב, הוספנו עץ מעודן המשלב את צבעי הים עם גווני החול. במרפסות הוספנו צמחייה מותאמת לקו ראשון לחוף לצד פינת ישיבה מרגיעה ומפנקת. 

דירת גן בתל אביב
דירת גן, תל אביב

הדירה שופצה מן היסוד ובאמצעות תכנון יעיל ופתרונות עיצוביים, הפכה מדירת קרקע חשוכה לדירה מוארת ונעימה. במסגרת השיפוץ הוגבהו התקרות ונבחרו חומרי גמר תוך מחשבה על איפוק, טבעיות ושקט גרפי. השטח כולל גם שביל גישה שלצידו נבנתה תעלת מים זורמים ושני מפלים שוצפים הממסכים את רעש העיר ומובילים אל גינת מאכל ומדשאה שלצידה משטח עץ ואזור אירוח.

דירה בתאומי הים, תל אביב
תאומי הים

דירה קיימת שופצה בתקציב מהודק, לאחר שהושכרה במשך שנים, כדי להפוך אותה למקום מרגיע עבור הבעלים. הקו המנחה היה ליצור את האווירה הרגועה שבעלת הבית חיפשה בנוף מול הים. היא רצתה דירה קלה כמו נוצה ולכן נרכשה גם אמנות לקירות שהנכיחה את הים והחומריות שלו. עם זאת, מאחר והיא מארחת, היה חשוב לה לשמור על מראה אלגנטי. נבחרה מניפת צבעים נינוחה, טבעית ובהירה. בחדרי הרחצה נבחרו אריחים עדינים ובהירים מביאים אור ושקט עדין. בית מלא שלווה ובריזה קלה.

המשך

דירה בלב תל אביב
דירה בלב תל אביב

משפחה צעירה רכשה נכס בן 85 מ"ר והפכה אותו למקום מלא שלווה ונעימות. במהלך התכנון המדוייק הצלחנו להפוך את כל החלל הציבורי לאזור אחד פתוח, בעוד החלל הפרטי לוטש עד הסנטימטר האחרון, להכיל יחידת הורים עם חדר רחצה, שני חדרי ילדים עם חדר רחצה גדול ושירותי אורחים נפרדים. הקו העיצובי שלנו היה נקי ומלא אור בשימוש חומרים טבעיים ואריחים מקוריים שנרכשו בכמה מקומות כדי להגיע לכיוון ואיזון הצבעים הנכון. שמנו דגש גדול על מעבר האור הטבעי בבית ולכן יצרנו קיר זכוכית חלבית בין שני חדרים רטובים. כך גם ניצלנו עיבוי מאולץ סביב עמוד, לצורך אחסון מיטבי משני צידיו. הצלחנו להרוויח את מיקום מכונת הכביסה, על ידי העברתה למרפסת, בתוך ארון חסין הנבנה במיוחד עבורה. התוצאה שהתקבלה היא דירה עם הרבה מקומות אחסון וניצול מקסימלי של הנכס עם הרבה אווריריות ואור.

המשך

דירה בתל אביב 2018
דירה בתל אביב

דירה למשפחה בת 4 נפשות בגודל 110 מ"ר זכתה לשיפוץ מקיף העונה לצרכיהם. הבריזה הנפלאה של הבית נשמרה על ידי חיבור אורכי בין שני חלונות גדולים והוטמן חימום תת רצפתי תחת האריחים. המחשבה התכנונית היתה עבודה עם לב הבית, שהוא המטבח ואזור חדר המגורים. חדר אורחים ומשחקים תוכנן בכניסה לבית, כאשר הכניסה אליו מתבצעת דרך ארון מעוצב, המלווה את החלל הציבורי. מן העבר השני, תוכנן קיר זכוכית משותף בינו לבין המטבח, הפותח אותו אל החלל ומאפשר צפייה על הילדים המשחקים מן המטבח. המטבח תוכנן כולו כאי ארוך ומרכזי, החודר אל חלל המגורים, ונגלה מן הכניסה אל הבית, בצורת דלפק ישיבה מזמין. כך מתקבל חלל ציבורי פתוח ורחב ידיים, המחבר בין הסלון, פינת האוכל והמטבח, בפרופורציות מלבניות ונקיות. האלמנטים העיצוביים בבית מדגישים אף הם את הקווים האורכיים בתכנון, ויוצרים משחקי מבט מרחביים בין קווים אופקיים לקווים אנכיים. הקו האורכי בא לידי ביטוי בגופי התאורה, בעיצוב הנגרות, בבחירת הגוונים וצביעת הריהוט ההדרגתית ועוד...עם אורלי פלדמן.

המשך

דירה בתל אביב
רויאל ביץ' תל אביב
מגורים במגדל הרויאל ביץ', תל אביב

שיפוץ בדירת יוקרה של תושבי חוץ שביקשו ליצור חדר ארונות מוסתר לחלוטין, היוצא מתוך חדר השינה שלהם ובו ארון מחומם לייבוש וחימום מגבות (כמקובל באנגליה, מולדתם) וקיר זכוכית אטום בגובה מלא, המפריד בינו ובין פינת ההתרגעות באמבטיה. הכל לפי התקנים המדוייקים של הנהלת המגדל.

המשך

בית בראשון לציון
בית פרטי בראשון לציון

מגרש עם פרופורציות נהדרות, עליו מבנה קטן בן שני חדרים, הופך לבית עם גינה למשפחה מורחבת של ארבעה דורות.
על המגרש היו עצים ותיקים ומבנה ישן בן שני חדרים. הוצאנו היתר הריסה והיתר בנייה, בו בנינו בית תלת מפלסי בצורת האות "ר". כיוון הבית מגן על המבנה מכניסת קרני שמש חזקות והתאמנו את גודלי הפתחים לכיווני השמש, כדי למקסם את האור ולהפחית את הוצאות הקירור והחימום. הקירות עובו גם הם, כדי להסתיר את תריסי הגלילה וכדי להוות מסה טרמית- כלומר להפוך את המבנה למבודד בהרבה ולחסוך בהוצאות חימום וקירור. כניסת הבית הוגבהה מהקרקע כדי להכניס אור ואוויר, באמצעות חצרות אנגליות, לקומת המרתף בה ישנה יחידה מניבה (להשכרה) ויחידת מגורים לדוד מבוגר. בקומת הקרקע יחידת הורים נפרדת, חלל מגורים, מטבח ואכילה מרווחים עם נוף לגינה, ולצידם חדרי שינה ורחצה לילדים. בקומה העליונה יחידת מגורים פרטית לבת, עם בעלה והתינוק- באמצעות מעקה אטום ייצרנו להם גינת גג פרטית לחלוטין. במפלס הקרקע תוכננה פרגולה המצלילה את החלונות הגדולים, הפונים דרומה, ויוצרת פינת ישיבה מוצלת לצד הבריכה והגינה. עם דפנה אלרואי.

bottom of page